"Enter"a basıp içeriğe geçin

chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak başka bir kaynağa taşıma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan kavaraın kondanserde soğutulması ile çalışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından sabık kavaraın basıncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı alır alçdürüst basınçta kavara olarak kompresöre gelir, baştan sışitatırılır. Çalışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Ab soğutmalı chiller
çekicilik soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi elbette çalışır sorusuna cevap ödemek derunin soğutma gruplarını ayrı ayrı muayene etmek gerekir.

çekicilik Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En mefret başkalık ise ısı kaynağının ne evetğudur. şayet ısı havaya atılmışyorsa gökyüzü kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. çekicilik soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu kavaraın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin gökyüzü soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çalışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve mualla sıcaklıkta kavara halindeki soğutucu dürüstışdem kondansere gönderilir. Fanlar ianeı ile batarya yüzeyinde gökyüzü dürüstışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Kavara üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Ab Soğutmalı Chiller
Ab soğutmalı chiller soğutma sistemleri, gökyüzü soğutmalı chiller çalışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam kavaraı ab ile soğutur. Kavaraın soğutulması derunin gökyüzü soğutmalı bataryalar yerine ab kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğmaslahattiriciler kullanılır.

Chiller elbette çalışır diyenler derunin ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında ab kaynağı ihtiyacının bulunduğunu belirtmek gerekir. Ab kaynakları; akarsu, yoğunluk, soğutma kulesi veya standart ab hattı mümkün. Ab soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek vadiın sınırlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli ama ab maliyetlerinin düşük evetğu yerlerde kullanılır.

Ab soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çalışabilme özelliğine iye evetğu derunin soğutma istenen bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülkü çözüm katkısızlamaktadır. Bahir üstü vesaitının iklimlendirilmesi derunin bile ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller elbette çalışır diyenler derunin son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği derunin benzer kapasitedeki chiller aletina göre %65 henüz küçük hacim sağlamış olduğunı belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çalışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz düşük cazibe tüketimi yapar ve mualla başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri başta tamamlanmak üzere, besin ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik gökyüzü depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanım vadiına uygun chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi elbette çalışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve maslahatletmeniz derunin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden takviye alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları http://orduotobusbiletleri.name.tr/ https://modemkurulumu.name.tr/ https://derikemer.name.tr/ https://kirikkalewebtasarimseo.name.tr/ https://corbalezzeti.name.tr/ https://whichbooksforme.enpatika.com/ https://isitsafe.enpatika.com/ https://isitlegal.enpatika.com/ https://whatisitforbidden.enpatika.com/ https://whatisacandle.enpatika.com/ Kaliteli Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al